Pinot Noir Del Fin Del Mundo

Bodega Del Fin del Mundo, czyli winnica na końcu świata i kapryśny książę w wydaniu z chłodnej Patagonii. Argentyński kamienisto-pustynny, zimny, wietrzny region i arystokratyczny Pinot Noir, wymagający poświęcenia, wiary, oddania, niemal fanatycznego kultu. Brzmi intrygująco.

Wino Pinot Noir Del Fin Del Mundo w kolorze rubinowej ciemnej czerwieni wzbudza pozytywne myśli. Rustykalne aromaty dojrzałych owoców, z uderzającą słodyczą wiśni i jeżyny, leśną pikanterią i dotykiem waniliowego dymu, gęste, powłóczyste, przykuwają nos do kieliszka. Na podniebieniu wino finezyjnie uwodzi owocem wiśni i lekką cierpkością żurawiny, miękkimi taninami i orzeźwiającą kwasowością. Beczkowe niuanse dymu, czekolady, lukrecji oddają winu na finiszu swój ciepły charakter i zmysłowość. Typowe nowoświatowe wino, doskonale zbudowane i wyważone.

Warunki klimatyczne w Argentynie są wprost stworzone do uprawy winorośli. W winnicach  ulokowanych u stóp Andów, począwszy od gorącej Mendozy, poprzez północną Saltę, a kończąc na zimnym patagońskim Rio Negro powstają nietuzinkowe, ciekawe wina, które oddają wszystko to, co najlepsze z argentyńskiej ziemi. Ogromne znaczenie dla rozwoju winiarstwa ma również kompleksowy system nawadniania – liczne kanały asequías doprowadzają do roślin czystą wodę z lodowców nadając owocom wyjątkowy smak. Dotychczas z Argentyną kojarzyłam moje ukochane tango i malbeca z rozgrzanej słońcem Mendozy. Teraz do tego grona dołączył również Pinot Noir Del Fin Del Mundo.

Viva La Patagonia!

1 thought on “Pinot Noir Del Fin Del Mundo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *